news

Pierwsze zdjęcia smartfona HTC 606w

Choć HTC One jawi nam się jako zdecydowanie najlepszy smartfon w historii tajwańskiej firmy, jego cena może okazać się pewną przeszkodą w drodze po dominację na rynku szeroko pojętych urządzeń mobilnych. Wygląda na to, że HTC doskonale zdaje sobie z tego sprawę i już pracuje nad kolejną, zdecydowanie bardziej przystępną słuchawką 606w, której zdjęcia wyciekły dziś do sieci.

Fotografie, które możecie zobaczyć w galerii poniżej pochodzą z bazy danych chińskiego odpowiednika FCC (czy też Urzędu Komunikacji Elektronicznej) zajmującego się na co dzień m.in. wydawaniem pozwoleń na wprowadzenie na tamtejszy rynek różnych urządzeń o charakterze komunikacyjnym. Jak widzicie – smartfon przypomina trochę słuchawkę One SU, która trafiła jakiś czas temu na półki sklepowe w Chinach (i bodaj tylko tam). Niebieska ramka wokół wyświetlacza może też nieco przywodzić na myśl Nokie ze sławetnej serii Lumia.

Poza tym – HTC 606w dysponuje dość standardowym, 4,5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 960×540 pikseli, wspieranym 1 GB-em RAM-u, czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 400 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, dutetem głośników stereo BoomSound, dwoma 1,6 i 8 MPx – kamerami oraz 16 GB-ami pamięci wewnętrznej rozszerzalnej dzięki obecności slotu kart micro SD.

Urządzenie powinno wkrótce zadebiutować na chińskim rynku. Na razie nie wiadomo czy kiedykolwiek trafi do Europy (biorąc pod uwagę medianę zarobków w naszym kraju – może i zrobiłby tu całkiem niezłą karierę).

Źródło: Engadget.com

podobne treści