newssmartfonytablety

Pierwsze zdjęcia 6,1-calowego smartfona Huawei

Targi CES tuż, tuż. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy jest oczywiście fakt, że w mediach pojawia się coraz więcej nieoficjalnych filmików i zdjęć ujawniających wizerunek nowiutkich urządzeń, które zadebiutują w trakcie nadchodzącej imprezy. Oto ich kolejna porcja. Do sieci trafiły wczoraj pierwsze zdjęcia nowego, 6,1-calowego tabletofonu Huawei Ascend Mate.

Co tu dużo mówić, podobnie jak zeszłotygodniowy filmik, tak i fotografie dość wyraźnie ukazują nam rozmiary nowego, zdaniem wielu (w tym mnie) zdecydowanie za dużego smartfona chińskiej firmy. Nie trzeba być żadnym specjalistą, by dojść do konkluzji, że jak na tego rodzaju urządzenie jest po prostu ogromny. Chyba wręcz nienadający się do zwykłego telefonowania (to samo zresztą tyczy się np. Galaxy Note’a 2). No, ale do rzeczy. Z zamieszczonych poniżej fotek możemy łatwo wywnioskować, że wyposażono go w port micro USB, 3,5-milimetrowy jack oraz slot na karty SIM (u góry). Czyli – pokrótce – w dokładnie ten sam zestaw złącz, którym dysponuje nowy flagowiec firmy – Huawei Ascend D2. Sama obudowa tabletofonu – poza rozmiarami – nie wyróżnia się niczym szczególnym, dość zgrabnie wpisując się w panującą modę na jabłkowo-zaokrąglone krawędzie.

Jeśli ktoś z was nie jest na bieżąco – przypominam, że Ascend Mate (jak ponoć nazywa się olbrzymi tabletofon Huawei) będzie podobno dysponować dużym, 6,1-calowym ekranem Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, mocnym, czterordzeniowym procesorem HiSilicon K3V3 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz, 2 GB-ami RAM-u, 13-megapikselową kamerą i podtrzymującą całość, zaskakująco pojemną, 4000 mAh baterią.

Ja sam mam tylko nadzieję, że w zestawie nie zabraknie miejsca dla słuchawki bluetooth. W innym wypadku – nazywanie tego urządzenia smartfonem będzie w moim przekonaniu grubym nadużyciem.

Źródłem zdjęć jest serwis Unwired View

podobne treści