newsportale społecznościowe

Pierwsze wpisy Benedykta XVI

Benedykt XVI (@pontifex) przemówił na Twitterze. Jego pierwsze wpisy trafiły od razu do prawie 700 tysięcy obserwujących.

Wiedzieliśmy, że stanie się to dzisiaj, nie wiedzieliśmy tyko kiedy dokładnie pojawią się pierwsze wpisy na twitterowych profilach Benedykta XVI. Stało się to jakąś godzinę temu.

 

Co ciekawe pojawiają się informacje, z których wynika, że to bardziej Twitter starał się przyciągnąć papieża do korzystania z usługi w ramach swojej strategii wykorzystania znanych osób do zwiększenia zaangażowania użytkowników.

Washington Post donosi, że Twitter oddelegował około dwudziestu pracowników, którzy stale podróżują po świecie starając się nakłonić znane osoby do korzystania z usługi oferując im jednocześnie „darmowy marketing, dodatkowe zabezpieczenia przeciwko fałszywym kontom oraz trening w unikaniu gaf.” W przypadku papieża, Twitter oddelegował podobno pracownika, który jest teraz przy Benedykcie XVI i pomaga mu w podczas wysyłania z iPada pierwszych wiadomości.

Jak twierdzi Adam Sharp z kierownictwa Twittera, taka strategia się opłaca:

„Zawsze uważaliśmy, że Twitter jest miejscem, w którym można zbliżyć się do interesujących ludzi. W przypadku papieża i innych kwestii związanych z wiarą, zauważyliśmy silne zaangażowanie użytkowników, którzy przekazują dalej, dodają do ulubionych i odpowiadają na wpisy wpływowych osób.”

[Washington Post via The Next Web]

podobne treści