film

Pierwsze szczegóły na temat spin-offów Spider-Mana

Po sukcesie pierwszego Niesamowitego Spider-Mana i nadchodzącej w kwietniu kontynuacji, nadszedł w końcu czas, by dowiedzieć się więcej na temat zapowiadanych już w zeszłym roku kolejnych filmów w tym uniwersum. Po niedawnym potwierdzeniu pogłosek o planach stworzenia dwóch spin-offów, producenci Avi Arad i Matt Tolmach rozmawiali z SFX, magazynem traktującym o science-fiction i fantasy. Co mieli do powiedzenia na temat przyszłych filmów o Sinister Six i Venomie? Na początek to, że jasne określenie tego, czy są źli, czy dobrzy wcale nie będzie takie oczywiste:

Oczywiście zagadnienie tradycyjnego spojrzenia na dynamikę relacji bohater/antybohater jest ciekawe. Będzie to fascynujące wyzwanie, ponieważ niektóre z największych postaci komiksów są w zasadzie złoczyńcami i to, jak się je tworzy daje dużo zabawy. Ludzie uwielbiają takie złe charaktery, jeśli są dobrymi złymi postaciami i świetnie się je ogląda, a tak na prawdę nikt nie jest całkowicie dobry lub też całkowicie zły.

Venom nienawidzi tylko jednego człowieka – Spider-Mana. Na początku nie był zły, starał się załatwić wszystko spokojnie, szybko, na skróty; nie przepadał za walką dla samego uznania. Tak wygląda historia Venoma. Czy może też być bohaterem? Jak wiadomo, Venom był także nazywany „zabójczym obrońcą niewinnych”. Mieliśmy świetną historię z jego udziałem, szczególnie jeśli chodzi o bezdomnych, którzy są niezwykle delikatnym tematem i czymś, co martwi sporo ludzi. Nasi antagoniści reprezentują inną stronę tych, którzy są niezrozumiani i, niestety, niektórzy z nich przeszli na złą stronę.

Sinister Six to grupa antybohaterów, którzy zostali w przeszłości złapani przez Spider-Mana, jednak później połączyli ze sobą siły, by wspólnie pozbyć się Petera Parkera raz na zawsze. Pierwsza grupa została złożona przez Doktora Octopusa, który przegrywając po raz trzeci z łażącym po ścianach nastolatkiem stwierdził, że zdecydowanie będzie potrzebował czyjejś pomocy. Kontaktuje się więc z każdym antagonistą, który kiedykolwiek skrzyżował rękawice ze Spider-Manem, jednak na jego wezwanie odpowiedzieli tylko Electro (który również pojawi się w nadchodzącym Niesamowitym Spider-Manie 2, a sportretuje go Jamie Foxx), Kraven Łowca (lubujący się w wywarach z przeróżnych roślin leśnych, które dają mu niebywałe umiejętności), Mysterio (specjalista od efektów specjalnych, hipnotyzer i magik), Vulture (potrafi latać, co poza ogromną wiedzą z elektroniki i inżynierii mechanicznej, jest jedyną jego umiejętnością) oraz Sandman, który był już przedstawiany we wcześniejszej trylogii Spider-Mana, a grał go Thomas Haden Church.

Venom to Symbiot, czyli członek rasy pozaziemskich pasożytów, który spowija nosiciela czarną powłoką, wyglądającą jak kostium. Przejmując człowieka, Venom zyskuje jego umiejętności, a nawet wielokrotnie zwiększa ich siłę. Venoma oglądaliśmy już w Spider-Manie 3.

Do pracy nad oboma filmami zatrudnieni zostali scenarzyści Alex KurtzmanRoberto OrciJeff Pinker, Ed Solomon i Drew Goddard pod wodzą długoletnich producentów filmów związanych z człowiekiem-pająkiem, Aviego Arada i Matta Tolmacha. Co ciekawe, spece od scenariuszy pracowali wcześniej nad skryptami chociażby Transformers, Star TrekFacetów w Czerni czy Project: Monster. Reżyserem filmu opowiadającego o złowrogiej grupie przeciwników Petera Parkera będzie Alex Kurtzman, a Venom wpadnie w ręce Drew Goddarda.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści