aplikacjemobile

Pierwsze screeny z aplikacji Healthbook

Healthbook, aplikacja przygotowywana przez Apple, która ma pojawić się wraz z nową wersją ich mobilnego systemu operacyjnego, nabiera kształtów. W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu prezentujące zakres informacji jakie zbierać i przetwarzać będzie ta aplikacja.

Do szczegółowych zrzutów ekranu tej aplikacji dotarł portal 9to5Mac. Wynika z nich, że Healthbook będzie bardzo szczegółowo śledził dane dotyczące stanu zdrowia użytkowników. Pomijając takie oczywiste funkcje jak mierzenie ilości przebytych w ciągu dnia kroków, będzie ona także śledziła tętno, ciśnienie, poziom cukru we krwi czy saturację. Użytkownicy będą także mogli wprowadzać dane na temat swojej wagi i codziennych posiłków.

Na razie nie jest pewne, w jaki sposób Apple chciałoby zbierać aż tak szczegółowe dane w czasie rzeczywistym, zwłaszcza w zakresie ciśnienia, tętna i saturacji. Możliwe, że będzie się to odbywało przy pomocy opatentowanych niedawno przez Cupertino słuchawek, które miałyby być wyposażone w odpowiednie czujniki, potencjalnego zegarka iWatch lub kompatybilnych urządzeń budowanych przez innych producentów. Wiadomo natomiast, że aplikacja korzystać będzie z możliwości jakie daje koprocesor Apple M7, który obecnie instalowany jest w iPhone’ie 5S, iPadzie Air i w iPadzie mini drugiej generacji.

Pierwsze plotki na temat aplikacji Healthbook pojawiły się po tym, jak w grudniu ubiegłego roku przedstawiciele Apple spotkali się z urzędnikami amerykańskiego FDA, które zajmuje się dopuszczaniem do obrotu handlowego lekarstw i urządzeń medycznych. Apple zaczęło także zatrudniać ekspertów zajmujących się fitnessem oraz deweloperów, którzy pracowali wcześniej z czujnikami rejestrującymi funkcje życiowe. Oczekuje się, że Healthbook zostanie zaprezentowany w tym roku wraz z iOS 8.

Zdjęcie: 9to5Mac

podobne treści