news

Pierwsze rysy na iPhone 4

Po pierwszym popsuciu obudowy iPhone 4 niektórzy twierdzili, że test nie miał sensu. W końcu Apple nigdy nie twierdził, że jego obudowa z wzmocnionego szkła jest odporna na tłuczenie. Mowa była tylko o „odporności na zarysowania”. Cóż, jak się okazuje, z tymi rysami też jest problem.

Reklamując nowego iPhone’a, Apple twierdził, że wykonano go ze szkła „chemicznie wzmocnionego, by było 20 razy sztywniejsze i 30 razy twardsze od plastiku”. Według nich „szkło jest ultrawytrzymałe i bardziej odporne na zarysowania niż kiedykolwiek”.

I pierwsze recenzje, takie jak ta Waltera Mossberga, potwierdziły ten fakt. Mossberg kilkakrotnie zrzucił telefon niewielkiej wysokości na twardą powierzchnię. I nic się nie stało. Czyżby reklamy mówiły prawdę?

Niekoniecznie. Jak pokazuje zdjęcie na górze, redaktorowi Gdgt Ryanowi Blockowi udało się zarysować obudowę. I to mimo, że wcale się o to nie starał.

Oczywiście na razie mówimy o jednej takiej sytuacji. Czy to przypadek jeden na milion? Czy też ultrawytrzymała obudowa wcale nie jest tak fantastycznie wytrzymała? Czas pokaże… [Jesus Diaz/giz, Twitter]

podobne treści

 • Anonim

  A jednak nie tak odporny jak marketingowe guru zachwalało

 • Anonim

  A moze zwyczajnie porysował nozem, zeby zrobić antyreklamę Apple’owi w dzień przed premierą…?

 • Taki jeden

  już to widzę, będzie wyglądać jak ipod touch bez skina na pleckach xD

 • syfy

  wszystko da sie porysowac .