news

Pierwsze recenzje trójwymiarowego telewizora Panasonic TC-P50VT20

Po zobaczeniu go na targach CES w tym roku, nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości. 50-calowy Panasonic TC-P50VT20 nie tylko będzie jednym z pierwszych telewizorów 3D na rynku, ale będzie również jednym z najlepszych. Jego dwie pierwsze recenzje zrobiły na nas duże wrażenie.

Zacznę od mniej przyjemnej wiadomości – TC-P50VT20 kosztuje 2500 dolarów. W zestawie z nim dostajemy okulary 3D (każda dodatkowa para to wydatek 150 dolarów – tyle samo kosztują okulary XpanD) oraz, jako opcję – odtwarzacz Blu-ray 3D (250 dolarów).

W trybie 2D, telewizor spisuje się bardzo dobrze. Nie odkrywam tutaj prochu, ponieważ plazmy Panasonica znane są z najwyższej jakości. W trybie 3D ciężko w pełni go przetestować z powodu braku dostępnych filmów trójwymiarowych na rynku. Poniższe recenzje bazują jedynie na demo dysku dołączonym do TC-P50VT20.

TelevisionInfo

… P50VT20 wyświetla płynny, czysty obraz, który wygląda tak samo dobrze w 3D co w 2D. Z powodu braku materiałów 3D, nie byliśmy w stanie przetestować go pod każdym kątem, jednak nie zobaczyliśmy większej różnicy między wyświetlaniem filmów w obu trybach. Oznacza to, że trzeci wymiar nie wpływa na płynność wyświetlanego obrazu. Nie jest to dużym zaskoczeniem, skoro standard 3D Blu-ray pozwala wyświetlać wszystkie 60 klatek na sekundę (dla każdego oka).

HDGuru3D

Nieważne jak bardzo bym próbował zobaczyć niedociągnięcia występujące w Sony FHD3D TV (jedynym modelu z dostępnym demem 3D), w P50VT20 nie byłem w stanie ich znaleźć. Zwyczajnie nie istnieją. Funkcja „Custom” pozwala nam dopasowanie, dla przykładu, jasności obrazu do różnych par okularów 3D.

Ostatecznie uważam, że ten obraz 3D jest bardziej niesamowity (m.in. dzięki względnie większej jasności) niż film 3D oglądany w kinie.

Powyższe recenzje są dalekie od negatywnych, jednak trzeba pamiętać, że zawodowi krytycy telewizorów są najbardziej zniecierpliwioną grupą ludzi czekających na możliwość oglądania w domu filmów w trzech wymiarach.

podobne treści

  • Anonim

    słuchajcie, czy kogoś po za mną bolą oczy po filmach 3d? mam czasami wprost nieznosny problem wyostrzaniem sobie obrazu… sprawe utrudniaja dodatkowo napisy – bo na obraz 3d powinnam patrzec calosciowo, a czytajac napisy (a czasem musze!) jednak koncentruje wzrok na dolnej czesci ekranu… ma tak ktos, czy ze mna cos nie tak?