grysprzętWiadomości promowane

Pierwsze problemy z PlayStation 4

Wczoraj w Stanach oficjalnie zadebiutowało PlayStation 4. Szaleństwo zakupów, przed sklepami kolejki na kilkaset osób, a na forach internetowych pierwszy problem – „blue light of death”.

Wygląda na to, że Sony nie udało się uniknąć problemów podczas pierwszej fazy wprowadzania PlayStation 4 na rynek. Pierwsi nabywcy donoszą o problemie, który stosunkowo szybko otrzymał nazwę „blue light of death”. Nazwa jest oczywiście nawiązaniem do słynnego problemu „red ring of death”, który trapił kiedyś nabywców Xboxa 360. Czym objawia się problem z PlayStation 4?

Użytkownicy zgłaszają, że dioda konsoli zapala się na niebiesko (ewentualnie stale mruga), jednak urządzenie nie włącza się, a przynajmniej nie generuje sygnału wideo. Pojawiają się też doniesienia na temat problemów z logowaniem do PSN oraz problemów z chłodzeniem konsoli. Na amerykańskim forum PlayStation 4 temat związany z psującymi się konsolami jest aktualnie najbardziej aktywnym tematem (w chwili pisania około 650 postów), jednak przedstawiciele Sony uspokajają, że są to jedynie odosobnione przypadki, które dotyczą jedynie 0,4 procent wszystkich systemów na rynku a firma monitoruje sytuację.

Miejmy nadzieję, że Sony ma rację. W końcu nikomu nie życzymy kupna wadliwej konsoli.

podobne treści