internet

Pieniądze też wyślesz za pośrednictwem Gmaila

Podczas Google I/O amerykański gigant pokazał całą masę nowych funkcjonalności. Ale jedną z najbardziej niezwykłych, i potencjalnie rewolucyjnych, jest możliwość wysłania pieniędzy w formie załącznika do poczty elektronicznej.

Według zapowiedzi Google, amerykańscy użytkownicy powyżej osiemnastego roku życia otrzymają wkrótce możliwość przesyłania pieniędzy za pośrednictwem Gmaila. Wystarczy tylko kliknąć w ikonę i wpisać odpowiednią kwotę pieniędzy, która ma zostać „załączona” do korespondencji. Odbiorca nie musi być użytkownikiem Gmaila, ale wypadałoby, żeby posiadał konto na Google Wallet.

Korzystanie z Google Wallet jest darmowe jeśli podepnie się ten wirtualny portfel do rachunku bankowego. W przypadku połączenia go z kartą kredytową, Google pobiera prowizję w wysokości 2,9% od każdej transakcji (minimum 30 centów). Jeśli Google narzekałoby na brak zarejestrowanych użytkowników, usługa, która oferuje szybkie i wygodne transfery pieniężne, byłaby świetnym sposobem na przyciągnięcie nowych.

Funkcjonalność ma zostać wprowadzona w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

podobne treści