gadżetywynalazki

Phosphorce zamieni najsilniejszy cywilny laser na świecie w latarkę

W jaki sposób wykorzystać najpotężniejszy laser, jaki można legalnie kupić? To proste, trzeba przerobić go na latarkę.

Z laserami produkowanymi przez Wicked Lasers zawsze był pewien kłopot. Po pierwsze, żeby się nimi bawić, należy zaopatrzyć się w specjalne okulary ochronne. Po drugie, należy się z nimi obchodzić ostrożnie i pamiętać by nie oślepić nimi pilota jakiegoś samolotu. A jest to możliwe, ponieważ światło tych laserów widoczne jest aż z orbity. Wszystko to sprawia, że, na przykład taki Spyder 3 Arctic, staje się mało praktyczny.

Ok, można nim przebijać balony, podpalać papiery znajdujące się na drugim końcu pokoju czy nawet zamienić w miecz świetlny, ale nadal nie jest to zbyt praktyczne. Dlatego Wicked Lasers postanowiło zmienić kosztujący 300 dolarów laser w (chyba) najdroższą latarkę na świecie.

Z „jedyne” 80 dolarów można bowiem od niedawna zamówić specjalną nakładkę Phosphorce, która wykorzystuje filtr fosforowy do rozproszenia niebieskiego promienia lasera by stworzyć snop światła o mocy 500 lumenów. Latarka pierwsza klasa, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że przerabianie najsilniejszego dostępnego na rynku lasera na latarkę jest lekkim przerostem formy nad treścią.

Ale za to w jakim stylu.

podobne treści