biznesWiadomości promowane

Philips wycofuje się z rynku elektroniki użytkowej

Po ponad 80 latach obecności na rynku elektroniki użytkowej, Philips wycofuje się z tego segmentu. Po sprzedaży oddziałów produkujących sprzęt audio, wideo oraz akcesoria, holenderska spółka skupi się na sprzęcie medycznym i oświetleniu.

Według informacji The Wall Street Journal wszystkie te oddziały zostaną sprzedane japońskiej firmie Funai za około 200 milionów dolarów w gotówce. Philips, który był kiedyś jednym z większych innowatorów na rynku (kasety magnetofonowe, standard DVD i Blu-ray) nie ma zamiaru już dłużej konkurować z firmami takimi jak Samsung, Apple, LG czy Sony, które dużo lepiej przystosowały się do wymagań klientów XXI wieku. CEO Philipsa, Frans van Houten, podsumował swoją decyzję tymi słowami:

„Oddziały odpowiedzialne za elektronikę przeznaczoną dla klientów indywidualnych były marginalne w stosunku do całej grupy, dlatego najwyższy czas podjąć decyzję o rezygnacji z elektroniki użytkowej. Ponieważ istnieje rozrywka online, ludzie nie kupują już odtwarzaczy Blu-ray i DVD.”

Marka Philips nie zniknie z dnia na dzień z marketów RTV. Do roku 2017 Funai będzie pod tą marką produkował telewizory. Holenderska spółka nie przestanie także produkować elektrycznych maszynek do golenia, żelazek czy ekspresów do kawy ale skupi się na elektronice medycznej oraz na produkcji oświetlenia LED.

[Zdjęcie: Flickr/chuwasg]

podobne treści