gadżetysmartfonytablety

"Phablet" LG – kuriozalny smartfon i tablet w jednym

phablet lg

Koreański koncern LG przedstawił nowe urządzenie o nazwie Vu. Trzeba mieć wiele odwagi nie tylko po to, by wprowadzać na rynek coś o takiej nazwie, ale i opartego na zamyśle, że na rynku elektroniki istnieje nisza między smartfonami i tabletami.

Serwis BGR nazwał Vu „phabletem”, czyli połączeniem telefonu z tabletem. My powinniśmy więc rozmawiać o „smartfonotablecie” albo stworzyć innego potworka językowego.

Urządzenie ma 5,3-calowy wyświetlacz z mocno niedzisiejszym aspektem 4:3. W środku też bez rewelacji: procesor dwurdzeniowy Snapdragon 1,5 GHz, kamera 8 MP z tyłu, pamięć operacyjna 1 GB, 32 GB przestrzeni dyskowej, wyjście HDMI, łączność LTE i akumulator 2080 mAh.

A teraz „najlepsze”, czyli oprogramowanie: Vu będzie działał na Androidzie 2.3 Gingerbread, ale w trzy miesiące po marcowej premierze urządzenia ma nastąpić upgrade do Ice Cream Sandwich. Tak, w chwili premiery duszą Vu będzie podeschnięty Pierniczek.

Widać, że gigantomania, która panuje w świecie smatrfonów osiągnęła punkt krytyczny: aparaty większe od obecnie najszerszych (np. HTC Titan z 4,7-calowym ekranem) po prostu nie sposób określać mianem telefonu. Ale czy to nie powód, by zaprzestać wyścigu o miano smartfona z największym wyświetlaczem?
Czy Vu powinien opuścić swój koreański dom, czy wolelibyście by nigdy nie zawitał w nasze progi? [BGR]

podobne treści

  • Aliwasielewski

    to już trochę przesada ale i tak nie dorównuje Samsungowi Note !!!

  • Twkwas

    Hmmmm… po pierwsze proporcje 4:3 przeszkadzają a raczej nie pasują do filmów ewentualnie zdjęć, do reszty jest jak najbardziej OK. Przy ekranie 16:9 strona internetowa w poziomie gdy przeglądarka ma belki górną i dolną jest nie do oglądnięcia… . Po drugie: hardware i software na dzisiejszym poziomie – ICS zaraz będzie więc o co chodzi?
    Kiedyś miałem telefon 2,8″ potem 3,7 teraz 4,3 i jest ok :) -5 cali przy 4:3 może być problemem jeśli chodzi o obsługę jedną ręką, za to np pisanie na klawiaturze qwerty kciukami powinno być wygodniejsze.

    Widzę, że na Gizmodo panuje moda na krytykowanie wszystkiego co się da.