ciekawostkinewssprzęt

Pewien Bar z Seattle zakazał wnoszenia na swój teren okularów Google

Pewien bar z Seattle, zainspirowany praktycznymi możliwościami okularów giganta z Mountain View postanowił już teraz, na kilka miesięcy przed ich faktyczną premierą zabronić wnoszenia tego rodzaju urządzeń na teren lokalu. Wszystko po to, by uchronić swoich gości przed nagłym sfotografowaniem lub sfilmowaniem bez ich wyraźnej zgody i wiedzy.

Bar 5 Point to bodaj pierwsze miejsce w Seattle i chyba w ogóle na świecie, które z wyprzedzeniem zabroniło wnoszenia okularów Google na teren lokalu. Co dość ciekawe – uczynił to zresztą za pośrednictwem swego oficjalnego Facebooka, gdzie właściciele baru dali znać swoim fanom, iż od momentu faktycznej premiery okularów Google ich wnoszenie na teren lokalu będzie karane solidnym kopem w tyłek.

Tak całą sprawę w rozmowie z radiem Kiro-FM skomentował właściciel 5 Point Cafe, Dave Meinert:

Po części jest to oczywiście żart, którego założeniem było wywołanie jakiejś reakcji ludzi na Facebooku. Z drugiej strony, deklaracja jest jednak częściowo prawdziwa – nie możemy pozwolić sobie na wpuszczanie do nas ludzi, którzy mogą swobodnie filmować lub fotografować innych, niekoniecznie życzących sobie tego klientów naszego baru. Ludzie szukają tu raczej prywatności.

No i cóż – trudno odmówić temu rozumowaniu całkiem sporego sensu. Przypadkowe sfotografowanie w parku lub na ulicy to jednak zupełnie co innego niż fotka ukazująca nasze zmagania z wysokoprocentowym drinkiem. Z drugiej strony – jest w nim trochę ukrytej hipokryzji. Skoro już zabraniamy wnoszenia do lokali urządzeń umożliwiających łatwe sfilmowanie zupełnie przypadkowych osób, to czy przypadkiem nie powinniśmy zakazać wnoszenia do nich także np. smartfonów lub tabletów? Coś mi się zdaje, że tak.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści