aplikacjebiznes

PayPal otwiera się na BitCoiny

PayPal, jedna z największych i najpopularniejszych firm oferujących usługi płatnicze, otwiera się na BitCoiny. Płatności realizowane za pośrednictwem kryptowaluty zostaną w ciągu kilku miesięcy zintegrowane z aplikacjami OneTouch na Androida i iOS, a przy wprowadzaniu nowej funkcjonalności PayPal współpracować będzie z Coinbase.

O planach PayPala poinformował Bill Ready, dyrektor generalny Braintree, firmy, która rok temu została wykupiona przez PayPala. Obecnie Braintree, które oferuje zintegrowanie płatności w serwisach internetowych jak i w aplikacjach mobilnych, obsługuje płatności takich firm jak Uber, Airbnb czy Dropbox, ale PayPal chce wykorzystać doświadczenie Braintree do wprowadzenia bezpośrednich płatności za pomocą kryptowaluty. Pierwszym krokiem ma być właśnie rozszerzenie oferty Braintree o płatności BitCoinem.

Wprowadzenie obsługi BitCoinów ma przyczynić się do przyspieszenia transakcji i spowodować, że klienci będą częściej korzystali z płatności mobilnych. Według szefa Braintree, użytkownicy mobilnych aplikacji tracą obecnie zbyt wiele czasu na wprowadzanie danych na temat kart kredytowych, co często skutkuje rezygnacją z transakcji.

Odpowiedzią na to ma być aplikacja OneTouch, która pozwoli na bezpośrednie płacenie z poziomu różnych aplikacji. W przyszłości właśnie za pośrednictwem BitCoinów. Usługa na razie jest dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak w ciągu kilku miesięcy usługa powinna zostać wprowadzona w innych państwach.

Jest to pierwszy do obsługi BitCoinów z poziomu konta PayPal. Można przypuszczać, że firma chce przetestować rozwiązanie wśród użytkowników Braintree zanim wprowadzi je jako opcję dostępną dla 152 mln klientów na całym świecie.

Zdjęcie: Flickr/antanacoins

podobne treści