biznesWiadomość główna

PayPal kupuje card.io

PayPal podał na swoim blogu, że kupił card.io, firmę, która „zapewnia technologię umożliwiającą deweloperom wykorzystanie informacji zawartych na kartach kredytowych przy pomocy kamery smartphone’a.”Hill Ferguson, Wiceprezes PayPala ds. produktów wydał oświadczenie o tej treści:

„Pierwszy raz spotkaliśmy się z zespołem card.io kiedy pracowaliśmy nad zintegrowaniem ich technologii z mobilną aplikacją PayPal Here. Podczas pracy zostaliśmy dosłownie powaleni kreatywnością i oddaniem ich pracowników. Tworzą oni niezależny zespół, który z pasją rozwiązuje skomplikowane problemy. Chcieliśmy żeby do nas dołączyli ponieważ świetni ludzie tworzą świetne produkty a świetne produkty sprawiają, że przedsiębiorstwa rosną w siłę. Pracownicy card.io dołączą do zespołu PayPala w San Jose by sprawić, że korzystanie z cyfrowego portfela PayPal stało się jeszcze prostsze dla klientów i sprzedawców. Dotychczasowa technologia card.io będzie nadal dostępna dla deweloperów, którzy chcą wykorzystać ja w swoich własnych aplikacjach.

Zespół card.io dołączy do PayPala z tych samych powodów, dla których w zeszłym roku dołączył do nas zespół Zong – by mieć możliwość pracy nad innowacyjnymi projektami, których skala przekracza możliwości sartupu.

Nie możemy się doczekać by pomogli nam kształtować przyszłość zakupów i płatności.”

PayPal nie zdradza na razie swoich planów wobec technologii card.io ale biorąc pod uwagę, że zajmują się oni skanowaniem kart płatniczych, można spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości powstanie aplikacja mobilna, która będzie działała jak terminal płatniczy, z tą różnicą, że będzie obsługiwała PayPala.

[Blog PayPala]

podobne treści