internetWiadomości promowane

Pasażerowie stołecznych autobusów znajdą w nich otwarte Wi-Fi

Mamy dobrą wiadomość dla gadżeciarzy korzystających w Warszawie ze środków transportu publicznego. W części autobusów dostępna będzie darmowa, otwarta sieć Wi-Fi.

Nie wszyscy użytkownicy smartfonów mają, w ramach abonamentu, dostęp do transmisji danych. Są nimi głównie młodsi gadżeciarze, którym rodzice, z obawy przed korzystaniem z telefonu na przykład w szkole, nie zafundowali pakietu danych. Tym samym widoczna na zdjęciu gimbaza i spółka może liczyć tylko na otwarte punkty dostępowe w Starbuniu i innych mocnych kawiarniach. Z pomocą przychodzi im stołeczny ratusz.

Ze strony Urzędu Miasta Warszawy dowiadujemy się, w najbliższych dniach testowo uruchomione zostanie „urządzenie typu HOT-SPOT” w 20 pojazdach Solaris URBINO10, realizujących przewozy z oddziału R2-Kleszczowa. Do pierwszego kwietnia ma ich być już łącznie pięćdziesiąt. Do końca roku z internetu będzie można korzystać aż w 150 warszawskich autobusach.

Co istotne, pasażerowie nie będą ponosić żadnych kosztów nawiązania połączenia z Internetem. To współpracujący z ZTM reklamodawcy pokrywają koszty transmisji danych.

Do końca roku, warszawskie autobusowe Wi-Fi ma być największą siecią tego typu w Polsce. Trzymam kciuki za sprawną realizację projektu.

podobne treści