film

Paramount podaje datę premiery kontynuacji World War Z

Jeszcze w 2013 roku ujawniono, że na potrzeby wciąż niezatytułowanego sequela World War Z powróci Brad Pitt w roli Gerry’ego Lane’a, a reżyserem będzie Juan Antonio Bayona. Dzisiaj Paramount Pictures do garści informacji dodało tę najważniejszą: kiedy odbędzie się premiera. World War Z 2 (jakkolwiek brzmieć będzie oryginalny lub polski tytuł) zadebiutuje w kinach 9 czerwca 2017 roku. To ten sam dzień, w którym na ekrany trafi kontynuacja produkcji 20th Century FoxFantastyczna Czwórka 2.

Zanim jednak przyjdzie dwójce współpracować, Bayona, który w przeszłości stworzył świetne Sierociniec i Niemożliwe, skupia swoją uwagę na dramacie A Monster Calls z udziałem Liama NeesonaFelicity Jones. Opowiadający o chłopcu, szukającym pomocy pewnego potwora, by uporać się z nieuleczalną chorobą matki trafi do kin w przyszłym roku. Pitt, który w ostatnich latach zdołał załapać się nawet na Oscara jako producent Zniewolonego. 12 Years a Slawe, zanim powróci w roli pracownika ONZ, pojawi się na ekranie dwa razy: Pierwszy jeszcze w tym roku, za sprawą By the Sea, dramatu w reżyserii jego żony, Angeliny Jolie, w którym obok słynnej pary zagrają jeszcze Melanie LaurentMelvin Poupaud Sarah Naudi. W 2016 roku Brad Pitt zagra u boku Christiana Bale’aRyana GoslingaSteve’a CarellaMelissy Leo w gigantycznej produkcji The Big Short, dramacie w reżyserii Adama McKay’a, opowiadającym o człowieku, który zarobił fortunę na globalnym kryzysie ekonomicznym.

World War Z, horror, opowiadający o próbie powstrzymania pandemii, przypominającej filmowych zombie, który w kinach pojawił się w lipcu 2013 roku, zarobił na świecie 540 milionów dolarów. Pozytywne reakcje na film wśród nie tylko fanów dało twórcom nagrodę Saturn za najlepszy thriller roku. Na tą chwilę Juan Antonio Bayona i Brad Pitt to jedyne osoby, w przypadku których potwierdzono udział w kontynuacji.

podobne treści