smartfonyWiadomość główna

Panasonic ELUGA – wodoodporny smartphone

Podobno większość telefonów, które zostały zalane, jest topiona w toalecie. Czy jest to prawda czy jedynie mit miejski – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że w kwietniu w Europie pojawi się Panasonic ELUGA, czyli w pełni wodoodporny smartphone.

Jest to nowość tym większa, że będzie to smartphone’owy debiut japońskiej marki na europejskim rynku. Czas pokaże jak Panasonic przygotował się do wprowadzania tego urządzenia na zupełnie nieznany im rynek, wiadomo na razie, że sam telefon jest całkiem ciekawym urządzeniem.

Design telefonu jest bardzo minimalistyczny a samo urządzenie jest szczupłe, choć ma podobno wygodnie leżeć w dłoni. Wodoodporność obudowy urządzenia pozwala mu na przebywanie w wodzie na głębokości 1,5 metra przez 30 minut. Można więc spokojnie wrzucić go do akwarium z rybkami i nic złego się nie stanie.

W środku znajdować się będzie dwurdzeniowy procesor TI taktowany częstotliwością 1 GHz oraz 1 GB RAM. W obudowie znajdzie się miejsce także dla 8 GB pamięci wewnętrznej, modułu GPS, Wi-Fi oraz Bluetooth 2.1 oraz NFC. Całość pracować będzie pod kontrolą Androida 2.3.5, który ma być później upgrade’owany do wersji 4.0. Podobnie jak iPhone ELUGA ma wykorzystywać mikro SIM. Obsługiwać będzie łączność w standardach GSM/EDGE oraz HSPA+. Ciekawą cechą urządzenia ma być funkcja ECO, która automatycznie wyłączy wybrane funkcje telefonu po tym, jak bateria osiągnie zdefiniowany wcześniej poziom naładowania. Sama bateria ma mieć pojemność 1150 mAh, co pozwolić ma na 300 godzin czuwania i 240 minut prowadzenia rozmowy.

Wyświetlacz telefonu to 4,3 calowy ekran OLED o rozdzielczości 960×540 o wyjątkowo małej ramce, dzięki czemu ekran stanowi 68% powierzchni frontu urządzenia. Dodatkowo do dyspozycji będzie kamera Full HD o rozdzielczości 8 megapikseli. Całość waży jedynie 103 gramy i ma 7,8 mm grubości.

Panasonic nie podał jeszcze tylko jednej informacji – ile to cudo będzie kosztowało. A szkoda. W kwietniu okaże się, czy japońska firma zamierza brać europejski rynek szturmem, czy woli odkrawać małe kawałki mobilnego tortu.

[Panasonic]

podobne treści

 • Alex

  OLABOGA! Nowy styl!

  • iosXuser

   No brakowało zmiany wyglądu na Gizmodo :D i widzę że m.gizmodo też się robi SUPER.

  • Gfr

   i szlag trafił usability

  • Asd

   No i wreszcie zajebista szata graficzna!

 • Seba_k1986

  Podziały newsów są mało przejrzyste. Na starej stronie to lepiej wyglądało. Wolałbym aby postać strony była coś na styl kafelek w Metro