gadżetysmartfonywtf

Palm wróci jako „telefon towarzyszący”

Pamiętacie jeszcze markę Palm? Nie? Nic nie szkodzi, chińska firma TCL wam ją przypomni i to w dość interesujący sposób, ponieważ pierwsze od lat urządzenie z logiem Palm na obudowie będzie… No właśnie…

W sierpniu tego roku dowiedzieliśmy się, głównie dzięki zdjęciom przygotowywanego urządzenia, że chińska firma TCL zamierza wskrzesić markę Palm. Wtedy jednak nie było wiele wiadomo na temat samego urządzenia. Teraz wiadomo już na jego temat chyba wszystko. Nieznany za to jest powód, dla którego ktoś mógłby chcieć kupić Palm Phone.

Wszystko przez to, że TCL postanowiło z Palm Phone stworzyć zupełnie nową klasę urządzeń. Oczywiście szanse zawsze istnieją, że może być ono hitem rynkowym, ale jednak obstawiam, że „telefon towarzyszący” to nie jest coś, za co warto zapłacić 349 dolarów.

Czym ma być „telefon towarzyszący”? To urządzenie, z którego można byłoby korzystać za każdym razem, kiedy nie chce się nam zabierać ze sobą dużego iPhone’a czy innego Samsunga Galaxy. W końcu każdy, kto kupuje flagowca, robi to po to, by z niego nie korzystać.

Najwidoczniej jednak TCL uważa, że dodatkowe urządzenie, które synchronizuje się z głównym smartphonem jest właśnie tym, czego na rynku brakuje. I właśnie dlatego powstał Palm Phone, który będzie miał maleńki wyświetlacz LCD HD 3,3 cala, procesor Snapdragon 435, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB przestrzeni na dane. Oprócz tego w urządzeniu znajduje się aparat główny z matrycą 12 megapikseli oraz aparat do selfie 8 megapikseli. Ciekawostka ta ma pojawić się w listopadzie w ofercie amerykańskiego Verizona.

Zdjęcie: Palm

podobne treści