biznesinternet

Paczki Poczty Polskiej nadasz przez Internet

Tuż przed gorącym okresem świątecznym, Poczta Polska udostępniła usługę, dzięki której klienci będą mogli sami nadać paczkę przez Internet.

Według Poczty, usługa o nazwie Neopaczka ma sprawić, że będzie szybciej, wygodniej i taniej. Usługa jest dostępna na platformie Envelo i mogą z niej skorzystać zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorstwa posiadające na niej konto zaufane. Po założeniu zaufanego konta, które polega na potwierdzeniu tożsamości w placówce Poczty Polskiej, można już samodzielnie nadawać paczki. Po zalogowaniu się użytkownik określa dane adresata, wagę przesyłki, czas doręczenia oraz placówkę pocztową, w której zostanie ona przekazana Poczcie Polskiej. Ostatnim krokiem jest wydrukowanie etykiet i przyklejenie ich na paczkę.

Pozostałe informacje użytkownik otrzyma już drogą elektroniczną. Tym kanałem otrzyma powiadomienie o przyjęciu paczki i elektroniczne potwierdzenie nadania, będzie mógł też śledzić przesyłkę czy zmienić jej adresata.

Do końca roku usługa dostępna jest w promocyjnej cenie 9,99 zł za nadanie paczki o wadze do pół kilograma, później nadanie takiej Neopaczki kosztować będzie 12 zł. Poczta Polska przygotowała także możliwość personalizacji przesyłki poprzez dodanie logotypu firmy na nalepce adresowej oraz bezpłatne ubezpieczenie zawartości na kwotę do 1000 zł.

Zdjęcie: Flickr/Adam Baker

podobne treści