news

Oto w jaki sposób Google niszczy związki

Jakiś czas temu pojawiały się głosy, że strategia Google doprowadzi do tego, że będzie można za pośrednictwem komputera sterować własnym psem, a nawet wziąć za żonę ukochaną kobietę. Nie wiemy, czy to będzie możliwe (wymyślił to pewnie jakiś złośliwiec), ale wiemy na 100000%, że Google Voice może zaszkodzić naszym związkom.

Przykładowo, jeżeli zostawimy na Nexusie One żony wiadomość w stylu: „Hej kochanie, właśnie wychodzę z pracy, jest jakaś 19:15. Do zobaczenia w domu. Pa.” oto, co może wyświetlić się na telefonie bogu ducha winnej kobiety, która czeka na nas z obiadem: „Człowieku, jestem, khm, niezłym draniem-alkoholikiem 60, ale ochhh, kilka rzeczy. Pa.”. Brzmi trochę inaczej niż w oryginale, prawda? Wszystko dzięki Google Voice.

Na nic zda się to, że w tłumaczeniu Google niewinne „Pa.” znalazło się na tym samym miejscu. Jeżeli żona będzie nieufna wobec nowych technologii, nie powinno się nic stać, ale jeżeli weźmie wszystko dosłownie i do tego do siebie, to nie dość, że cały obiad wyląduje w koszu, to jeszcze będziemy mieli parę „cichych dni”. I komu wtedy dziękować jak nie Google? 

[Rosa Golijan, Thanks, Pascal!]

podobne treści