newssmartfony

Oto prawdziwy LG Nexus?

Kilka dni temu w sieci pojawiły się pierwsze, dość niewyraźne zdjęcia ukazujące design i część rzekomej specyfikacji smartfona LG Nexus. Na ich podstawie trudno było jednak pokusić się o jednoznaczną ocenę wyglądu lub wyposażenia nowej słuchawki ze stajni Google i LG. Na ratunek postanowili pospieszyć nam Rosjanie z portalu Onliner, którzy twierdzą, że dostali w swoje łapska prototypowy egzemplarz nadmienionego urządzenia. Czy właśnie tak będzie się prezentować LG Nexus?

Według informacji opublikowanych na łamach serwisu – urządzenie dysponuje dużym, 4,7-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1280×768 pikseli, czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, dwoma gigabajtami RAM-u i jedynie 8 GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej (co zdaje się pokrywać z informacjami z poprzednich przecieków). Całość pracuje – przynajmniej na razie – pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean, ale jest wielce prawdopodobne, że w momencie premiery zostanie zaktualizowana do nowszej (na razie nieznanej) wersji mobilnego OS-u giganta z Mountain View. Póki co – nie wiemy jednak czy tak rzeczywiście będzie.

Pewne kontrowersje mogą na pewno wzbudzać wielkość i… miejscami dość nietypowy design smartfona. Jeśli wygląd tylnego panelu urządzenia nie jest wyłącznie przejściowy – można chyba pokusić się o stwierdzenie, że raczej nie przypadnie do gustu wielu potencjalnym nabywcom urządzenia. Sami zobaczcie.

No, więc jak? Pokazalibyście się z nim na ulicy?

[Onliner via Verge]

podobne treści