smartfony

Oto pierwszy smartphone w całości oparty na podzespołach Nvidii

smartfon Nvidia

Choć Nvidia nie jest debiutantem w dziedzinie podzespołów do współczesnych telefonów, do tej pory produkowała jedynie kluczowe, ale jednak, elementy. Teraz ZTE planuje wypuszczenie telefonu, którego wszystkie części składowe zostały opracowane w Santa Clara.

Według PC World smartphone, który nazywać się będzie Mimosa X, oparty będzie na dwurdzeniowym układzie Tegra 2. Wyposażony będzie także w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala w rozdzielczości 960 na 540, 4 GB pamięci z możliwością rozszerzenia do 32 GB, oraz w dwie kamery 5 megapikseli. Telefon ten pracować ma pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich. Poza głównym procesorem Nvidia dostarczy również modem Icera 450 HSPA+ zawierający procesory pasma podstawowego i częstotliwości radiowej, gwarantujące znakomitą przepustowość i niski pobór energii. Według Michaela Rayfielda, dyrektora generalnego Nvidii ds. urządzeń mobilnych:

„Mimosa X to nie tylko pierwszy produkt, w którym wszystkie najważniejsze procesory dostarczyła firma NVIDIA, ale to również pierwszy raz, gdy mainstreamowy smartfon wyposażony został w tak innowacyjne rozwiązania”.

Mimosa X ma pojawić się w drugim kwartale tego roku, na chwilę obecną nie podano ceny urządzenia. 

Ciekawe oświadczenie. Po pierwsze – chińskie ZTE chyba zawsze będzie mi się kojarzyło ze słabej jakości modemami ADSL, a nie z głównym nurtem mobilnego businessu. Choć prawdą jest, że w ostatnich latach zdobywają coraz większe udziały w rynku. Po drugie – cała sprawa prowokuje pytanie. Czyżby Nvidia zamierzała w przyszłości sama zająć się produkcją smartphonów?

[PC World, informacja prasowa]

podobne treści