news

Oto pierwsze dwa Chromebooki

Już za miesiąc, 15 czerwca, pierwsze netbooki z zainstalowanym systemem Chrome OS trafią do sprzedaży. Jeden Chromebook będzie produkcji Samsunga, drugi zaś zostanie wyprodukowany przez Acera. Czym mogą się pochwalić?

Chromebook od Samsunga będzie wyposażony w 12-calowy ekran o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Dwurdzeniowy procesor Intel Atom N570 z taktowaniem 1,66 GHz powinien zapewnić wystarczającą wydajność z okrojonym systemem, jakim jest Chrome OS. Miejsce na dane znajdzie się na dysku solid state o pojemności 16GB. Grafiką zajmie się układ Intel GMA 3150. Łączność nawiążemy poprzez Wi-Fi i 3G (opcja). 2 porty USB i czytnik kart umożliwią podłączenie urządzeń zewnętrznych. Bateria powinna zapewnić do 8,5 godzin pracy.

Acer przygotował podobny model. Procesor, karta graficzna, sposoby łączności, ilość RAM-u i dysk są takie same, jak w Samsungu. Ekran jest trochę mniejszy – 11,6 cala (1366×768 px). Posiadaczy telewizorów ucieszy obecność portu HDMI.

Chromebooki będą dostępne w dwóch opcjach: bez i z 3G. Samsung bez 3G będzie w cenie 429 dolarów, za 3G przyjdzie nam zapłacić 499 zielonych. Acer ceni się trochę mniej: 349 za model z Wi-Fi, brak danych na temat 3G. Premiera: 15 czerwca. [Google]

podobne treści

 • dash

  szczerze? sram na nie.. kiedy nowe Macbooki?

 • redemptorysta

  Jak dla mnie porażka i szczerze mówiąc nie wiem do jakiej grupy klientów trafi taki produkt…

 • 3432

  gma3150?! szok i do tego taka cena i dosc licha matryca

 • no

  Z ceną poszaleli.

 • norbvlo

  16GB SSD heh to jakis zart?! przeciez na dodatek za taka kwote a podobno netbooki z chromem maja byc tansza alternatywa dla netbookow z Win7 :P heh

 • driver

  Pendriwa 64GB do niego i mały dysk z bani.