newstablety

Oto nowy Sony Xperia Tablet S

Wczorajszy dzień upłynął nam bez wątpienia pod znakiem konferencji Sony. Poza hybrydą Vaio Duo 11, japoński gigant zaprezentował także trzy nowe smartfony i bardzo długo wyczekiwany, 9,4-calowy tablet Xperia Tablet S. Poniżej garść najważniejszych informacji na temat najnowszego dzieła Sony.

Jak można się łatwo domyślić, Xperia Tablet S ma zastąpić w roli „głównego” tabletu Sony całkiem mocny, ale i zaskakująco mało popularny Tablet S, który nigdy nie podołał misji podbicia serc milionów użytkowników z całego świata. Czy człon Xperia będzie w tym wypadku gwarantem nowej jakości? Wszystko wskazuje na to, że tak. Urządzenie dysponuje 9,4-calowym ekranem  IPS o rozdzielczości 1280×800 pikseli, wydajnym, czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 3, łącznością W-Fi, portem podczerwieni, dwoma – 8 i 1mpix – kamerkami, odbiornikiem GPS, 6000mAh baterią i – zależnie od wybranej konfiguracji – 16GB, 32GB lub 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej, jak to zwykle bywa, kartą microSD). Całość będzie od początku pracować pod kontrolą starzejącego się – choć ciągle młodego – Androida 4.0 Ice Cream Sandwich (dokładnie tak, jak w wypadku poprzednich produktów, Sony obiecuje rychłą aktualizację do Androida 4.1 Jelly Bean).

Co zaś do jego wyglądu – urządzenie zamknięto w bardzo cienkiej, lekkiej, całkowicie wodoszczelnej obudowie, która, pomimo mocno zbliżonego designu do Tabletu S, zbiera na razie bardzo pozytywne recenzje, wychwalające przede wszystkim zaskakująco dobrą (w porównaniu do poprzednika) jakość jej ogólnego wykonania.

Sony Xperia Tablet S zadebiutuje na rynku już 7 września i będzie kosztować (w zależności od wybranego wariantu pojemnościowego) od 400 do 600 dolarów.

[Gizmodo US]

podobne treści