newssmartfonyWiadomość główna

Oto nowe Nokie Lumia?

Już 5 września odbędzie się organizowany przez Nokię i Microsoft „event”, na którym – jak wskazują wszystkie znaki na ziemi i niebie – zostaną zaprezentowane nowe modele smartfonów z najpopularniejszej obecnie serii fińskiego producenta – „Lumia„. W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia prezentujące dwa z nich. Czy tak właśnie będą wyglądać nowe Lumie?

Fotografie opublikował na swoim Twitterze znany z docierania w przeszłości do podobnych i co najważniejsze – ostatecznie potwierdzonych – wycieków użytkownik „EvLeaks”. Zobaczymy czy i tym razem będzie miał rację.

Na zdjęciach możemy zobaczyć dwa Windows Phone’y NokiiLumię 920 i Lumię 820 – które już w zeszłym tygodniu stały się obiektem najprzeróżniejszych spekulacji związanych ze zbliżającą się konferencją firmy. Z najnowszych doniesień wynika, że nieco droższy, 4,5-calowy model 920 zostanie wyposażony (w przeciwieństwie do 820) w znaną z Nokii 808 technologię PureView. Jeśli tak – oznaczałoby to, że prace nad dostosowaniem jej do najnowszego Windowsa Phone 8 zostały wreszcie ukończone. Prawdę powiedziawszy, można było się tego spodziewać – to, że najnowsze smartfony Lumia otrzymają kamery PureView sugerował już całkiem niedawno wiceprezes Nokii do spraw relacji z deweloperami, Richard Kerris (a przed nim także prezes amerykańskiego oddziału firmy – Chris Webber).

O tym czy tak rzeczywiście będzie przekonamy się już za 4 dni, a poniżej jeszcze jedno zdjęcie z portalu WMPoweruser prezentujące prototyp Nokii Lumii 820.

[evleaks via TNW]

podobne treści