newssmartfonyWiadomość główna

Oto Nexus od LG?

Kilka dni temu media obiegła informacja, że LG planuje wprowadzenie na rynek własnego wariantu smartfona Google Nexus. W sieci pojawiły się właśnie (a właściwie wczoraj rano) pierwsze zdjęcia urządzenia będącego być może jego prototypem. Oto LG Nexus?

Poniższe (i powyższe) fotografie udostępnił światu jeden z użytkowników słynnego forum XDA Developers. Widoczny na nich smartfon wydaje się być zmodyfikowanym wariantem Optimusa G pracującym – jak widać – pod kontrolą Androida Jelly Bean w wersji 4.1.2. Tak naprawdę trudno tu o jakieś wnioski – design urządzenia dalej pozostaje dla nas raczej tajemnicą. Całość zamknięto bowiem w prototypowej obudowie, która raczej skrywa aniżeli ujawnia jego prawdziwe oblicze.

Ciekawostkę stanowi na pewno numer modelu urządzenia określony jako „Full Jelly Bean on Mako”, który dodaje nieco wiarygodności spekulacjom, iż rzeczywiście jest to wariant nowego Nexusa. Dlaczego? Ano dlatego, że Mako to nic innego (a przynajmniej tak wykazało moje Wikipediowe śledztwo) jak… Ostronos atlantycki, czyli gatunek rekina, którego obecność byłaby niejako kontynuacją tradycji nadawania testowym Nexusom nazw zapożyczonych od ryb. No i to by było na tyle.

Według pierwszych, całkowicie niepotwierdzonych doniesień, w specyfikacji LG Nexusa znajdziemy m.in. 4,7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280×768, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, 2 GB RAM-u i 13-megapikselową kamerę. Poniżej galeria zdjęć ukazujących rzekomy prototyp urządzenia.

[XDA Developers via Android Central]

podobne treści