aplikacjeWiadomości promowane

Oto najpopularniejszy rodzaj aplikacji na smartfony

Z sondażu opublikowanego przez Online Publishing Associates (OPA) wynika, że ponad 2 na 3 amerykańskich właścicieli smartfonów „nie mogłoby żyć” bez tych urządzeń. Są bardzo przywiązani do mobilnej elektroniki.  A do czego służą im owe niezbędne urządzenia, oprócz dzwonienia, wysyłania wiadomości oraz korzystania ze skrzynki mailowej?

Otóż aż 47 procent zapytanych sprawdza na swoim smartfonie pogodę. Nic w tym dziwnego, wszyscy chcemy wiedzieć, jak się ubrać przed wyjściem oraz czy warto planować weekendową wycieczkę rowerową.

Sprawdzanie pogody na smartfonie jest łatwe i przyjemne. Oprócz wgranych do systemu narzędzi, do wyboru jest wiele aplikacji, na przykład minimalistyczna Solar na iPhone’a (powyżej) lub przeładowana grafiką Weatherwise na Androida:

Maniacy mają kilka, a nawet kilkanaście aplikacji pogodowych i chętnie porównują prognozy.

Z sondażu dowiadujemy się także, że 29 procent właścicieli smartfonów czyta na nich lokalne wiadomości, 31 procent ogląda filmy i filmiki w Internecie, a średnia liczba ściągniętych aplikacji wynosi 36.

W przeprowadzonej w marcu bieżącego roku ankciecie wzięło udział 2540 Internautów w wieku od 8 do 64 lat. [HuffPost, All Things D]

podobne treści