krótka piłkanewssprzęt

Oto jeden z prototypów e-papierowego zegarka Sony (wideo)

Kto by pomyślał. Nieco ponad miesiąc temu media podały informację o pierwszym zegarku z elektronicznego papieru zaprojektowanym przez tajemniczy startup FES. Po kilku tygodniach absolutnej ciszy, źródła Wall Street Journal doniosły, że prace nad własnym gadżetem tego typu od dawna prowadzi także Sony. Okazuje się, że podobieństwo między obydwoma wspomnianymi urządzeniami wcale nie należało do przypadkowych. Jak relacjonuje dziennik, tak naprawdę mowa bowiem o jednym produkcie Japończyków.

Zgodnie z informacjami Journala, FES – a właściwie Fashion Entertainments startup – to pododdział Sony, stanowiący część grupy dpowiedzialnej za najbardziej innowacyjne projekty firmy. Celem zespołu jest zatem stworzenie zegarka, który mógłby odmienić trendy na rynku i okazać się hitem na miarę Walkmena czy PlayStation. W przeciwieństwie do urządzeń konkurencji ma on koncentrować się na szeroko pojętej elegancji i prostocie działania, pomijając funkcje związane ze zdrowiem użytkownika.

Jak możecie zobaczyć na filmiku poniżej, głównym atutem smartwatcha ma być jego unikatowy design, a nie wydajność i możliwości jego wbudowanych podzespołów. Gadżet dysponuje minimalistycznym ekranem i paskiem, wyświetlającymi obraz w dwóch standardowych kolorach. Choć jego specyfikacja wciąż pozostaje nieznana, wiadomo, że nie będzie on zaliczać się do najmocniejszych urządzeń na rynku i będzie wytrzymywać do nawet 60 dni bez ładowania baterii.

Niestety, to byłoby na tyle jeśli chodzi o rzeczy, które możemy uznać za pewne. Według The Verge, komercyjna wersja smartwatcha może ostatecznie nie trafić do sklepów lub uczynić to dopiero po wielu istotnych przemianach. Jak twierdzi część, które wzięły udział w zbiórce na japońskiej platformie Makuake, Sony obiecało rozpocząć dostawy zegarka już w maju przyszłego roku. Wydaje się, że dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć coś o jego ewentualnej premierze.

Tymczasem możecie zobaczyć jak prezentuje się nowy projekt Sony:

Źródło: Gizmodo.com & The Verge

podobne treści