news

Oszałamiająca fatamorgana nad chińska rzeką

Po południu nad rzeką Xin’an na wschodzie Chin pojawiają się zabudowania i góry, których tak naprawdę wcale tam nie ma. Złudzenie optyczne w niektóre dni wygląda niesłychanie realistycznie.

Jak tłumaczy reporterka telewizji ITN, miejscowi nie są całkowicie zaskoczeni widokiem, ale przyznają, że efekt fatamorgany rzadko przybiera tak realistyczną formę. Prawdziwe miasto w chmurach!

podobne treści

 • skimar1992

  ze to co jest za mgłą te budynki, lasy wszystko to niby fatamorgana?

 • vercetti

  Poczytaj o fatamorganach, mirażach i sposobach ich powstawania, to zrozumiesz, że coś takiego jest bardzo możliwe, aczkolwiek rzadko spotykane.

 • sf

  Tak. Budynki nagle sie pojawily. Czary ja pierdo**. Do chole*** po prostu chmury nad rzeka sie pojawily (mgla) i wyglada tak jakby te budynki (prawdziwe budynki) na nich sie wznosily. Tytul i opis jak z faktu.

 • Anonim

  @ skimar1992, sf:
  „In this recent case in China, heavy rains caused warmer mist to form over the cold river water, creating conditions which allowed for the light reflected off of nearby buildings to become bent, making them appear to be where they are not.”

  Czyli tych budynków na środku rzeki nie ma.

 • wojren

  Strasznie to mgliste dla mnie

 • bezimx

  nikt mi nie powie że żółte ludzie istnieją – żółte czy zielone ? to czysta bajka tak samo jak autostrady , które żółte ludzie budują.

 • pans

  ktos w to uwierzył?

 • iforget911

  20 lipca 1933 r. Watykan zawarł konkordat z III Rzeszą Hitlera, oprócz tego podpisano tego samego dnia tajny protokół między III Rzesza a Stolicą Apostolską. Oto fragmenty: „Na wypadek… wprowadzenia powszechnego obowiązku wojskowego zaciąg kapłanów oraz innych członków kleru świeckiego i zakonnego do wojska odbywać się będzie za zgodą Stolicy Apostolskiej w sposób regulowany następującymi zasadami: – studenci kościelnych zakładów filozoficznych i teologicznych przygotowujący się do kapłaństwa są wolni od służby wojskowej i ćwiczeń do niej przygotowujących, z wyjątkiem powszechnej mobilizacji;
  w razie powszechnej mobilizacji duchowni… są wolni od zaciągu;
  Chcesz wiedzieć więcej wejdź na: http://www.ksiegarniaswit.pl/79865-kosciol-a-faszyzm-anatomia-kolaboracji.html