news

Ostatnia szansa na uratowanie Świąt przed barszczem z torebki

Świeżo uruchomiona polska platforma kulinarna Cooklet startuje od razu z
wersją webową i mobilną. Wszystko po to, by osoby, w których sercach sąsiadują ciągoty kucharskie i geekowe mogły postać nad garnkami ze
smartfonem w ręce. Koniecznie z poważną miną.

Rosnąca popularność urządzeń przenośnych oraz ebooków sprawia, że na rynku pojawiają się ciekawe propozycje ich wykorzystania. Dobrym przykładem są interaktywne książki kucharskie w praktyczny sposób wykorzystujące nowe technologie. Za ich pomocą platforma kulinarna Cooklet ułatwia dotarcie do świątecznych przepisów z całego świata.

W pięć dni od premiery e-książka kucharska ‚Boże Narodzenie – świąteczne przepisy z całego świata’ była przeglądana ponad 6000 razy. Autorami nowej publikacji Cooklet’a są użytkownicy platformy, którzy chcieli podzielić się z innymi swoimi kulinarnymi doświadczeniami. Większość z nich to blogerzy z różnych stron świata. Ich prace przedstawiają odmienne spojrzenia na świąteczne menu. W książce znajdziemy więc zarówno tradycyjne przepisy świąteczne, jak i te mniej znane.

„E-książki kucharskie to niewątpliwie przyszłość w kulinariach. Ogromnie nas cieszy fakt, że wspólne świąteczne dzieło jest dostępne nie tylko na platformie Cooklet (www.Cooklet.com), ale również na wielu popularnych blogach kulinarnych m.in. www.PozytywnaKuchnia.pl i www.2smaki.pl. Wierzymy, że książka oprócz oryginalnych treści przyciągnie użytkowników również nowym sposobem prezentacji przepisów” –
mówi Grzegorz Trubiłowicz, CEO Cooklet’a. Dzięki rozwiązaniom spod znaku Adobe AIR i Adobe Flash treści są prezentowane w bardzo interaktywny sposób. Na szczególną uwagę zasługuje aplikacja desktopowa Cooklet App, w której mamy dostęp do wszystkich naszych książek kucharskich – http://Cooklet.com/pl/Extras/CookletForDesktop.

Kolejnym ważnym aspektem świątecznej książki jest dynamicznie dodawana treść. Dzięki temu użytkownicy platformy Cooklet mogą ją współtworzyć do 22 grudnia. Jak zostać jednym z autorów bożonarodzeniowej e-książki kucharskiej można dowiedzieć się pod tym adresem: http://Cooklet.com/pl/About/Christmas.

„Poza standardowym sposobem prezentacji przepisów na blogu miło jest dotrzeć inną drogą do szerszej, międzynarodowej publiczności. Zwłaszcza gdy można podzielić się z innymi miłośnikami gotowania naszą bogatą bazą przepisów na wigilijne potrawy”  – podsumowuje współpracę przy tworzeniu świątecznej e-książki Dorota Bulbiak, prowadząca blog Pozytywna Kuchnia. Platforma Cooklet dostarcza rozwiązania dla kulinarnej blogosfery, dzięki którym może łatwo tworzyć wspólne przedsięwzięcia oraz wzbogacać swoje serwisy internetowe.

Cooklet jest platformą kulinarną dzięki której ludzie z całego świata mogą znaleźć wiele inspiracji i wymieniać się swymi kulinarnymi doświadczeniami. Jej główną ideą jest organizacja przepisów kulinarnych w e-książki kucharskie. Platforma składa się ze strony głównej – www.Cooklet.com, strony dla wersji komórkowej – www.Cooklet.mobi oraz aplikacji desktopowej Cooklet App i mobilnej Cooklet Lite.

podobne treści