news

Oś czasu według Photoshopa

Dokładnie 20 lat temu debiutował Adobe Photoshop 1.0. Zmienił sposób, w jaki postrzegamy świat. Bo, dosłownie, zmienił nasz sposób widzenia.

Photoshop dotknął swoją niewidzialną ręką praktycznie wszystko dookoła nas. Poczynając od reklam, plakatów, przez okładki pism i kampanie wyborcze, aż po media i sztukę. Photoshop jest praktycznie wszędzie, przekraczając granice rzeczywistości z łatwością i finezją, na jaką stać tylko najlepszych. 

Ale w 1987, gdy został stworzony przez Toma i Johna Knoll, nikt nie mógł przewidzieć, ani też nie spodziewał się, jaki efekt będzie miał Photoshop na naszym życiu. Technika – zwana wówczas fotomontażem (albo nawet fotomanipulacją) – uchodziła za wyższy stopień wtajemniczenia i była znana tylko nielicznym. Sztuką drogą i wymagającą szczególnych umiejętności.

Photoshop chodził na pierwszych kolorowych Macach z kartami graficznymi Radius i RasterOps. Edytowanie obrazków stawało się jednym z narzędzi pracy, a wraz ze wzrostem mocy urządzeń, narzędziem dostępnym coraz większej liczbie użytkowników. .

Gdy Photoshop 3.0 wprowadził warstwy, zrobiło się jeszcze bardziej niesamowicie. Razem z narzędziami takimi jak klonowanie i deformacje, studio graficzne Adobe wyrosło na przepiękny twór, jakim pozostaje po dziś dzień. Adobe potrafi dokonywać graficznych cudów i tworzyć najwspanialsze dzieła sztuki oraz najbardziej odlotowe kreacje marketingowe. 

Wszystkiego najlepszego z okazji 20. urodzin, Photoshop! Kolejnych 20 lat i co najmniej tylu wrażeń, co do tej pory! 

podobne treści