biznes

Orlen chce w przyszłym roku uruchomić 50 stacji szybkiego ładowania

Posiadanie elektrycznego samochodu w Polsce nie jest proste. Zwłaszcza jeśli chodzi o dostępność punktów ładowania. Za sprawą Orlenu ma się to jednak zmienić.

Płocki koncern paliwowy zapowiada uruchomienie około 50 punktów szybkiego ładowania do końca 2019 roku. Wytypowanych zostało już 150 stacji paliw, które mogą zostać wyposażone w punkty o mocy 50 i 100 kW. Planowane punkty szybkiego ładowania mają obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych oferowane na rynku europejskim. Pilotażowa stacja szybkiego ładowania została już uruchomiona przez koncern w Płocku.

Plan zakłada takie rozmieszczenie szybkich ładowarek, aby można było przejechać całą Polskę głównymi szlakami komunikacyjnymi samochodem elektrycznym ładując go na stacjach Orlenu.

Jak twierdzi prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, koncern w elektromobilności dostrzega ważną szansę na dalszy rozwój. Inwestycje w w ten segment rynku mają w przyszłości przynieść wymierne korzyści biznesowe, a teraz pozwolić uniknąć przeniesienia kosztów opłaty emisyjnej na klientów.

Zdjęcie: PKN Orlen

podobne treści