smartfonyWiadomości promowane

Optimus G Pro – „Galaxy Note II” bez rysika w wydaniu LG

LG wyjawiło szczegóły dotyczące zawartości obudowy swojego najnowszego smartfona z najwyższej półki. Optimus G Pro może stać się ciekawą alternatywą dla gadżeciarzy szukających słuchawki oferującej możliwości podobne do tych znanych z najlepszych modeli z rodziny Galaxy.

Po pierwsze – wielkość ekranu. LG wyposażyło Optimusa G Pro w mierzący 5,5 cala ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 Full HD, który, jeśli wierzyć zapowiedziom Koreańczyków, będzie o 50 procent jaśniejszy od swoich konkurentów. Po drugie – możliwość podzielenia ekranu na dwie części i niezależnego pracowania na każdym z osobna. Po trzecie – znane z cyfrówek, lecz ciągle rzadkie w smartfonach, śledzenie twarzy. Brakuje tylko rysika.

Za odpowiednie działanie wszystkich funkcji Optimusa G Pro odpowiadać będą: czterordzeniowy procesor Snapdragon 600 taktowany z częstotliwości 1,7 gigaherca i dwa gigabajty pamięci RAM. W smukłej obudowie słuchawki o wymiarach 150,2 x 76,1 x 9,4 milimetrów znalazło się miejsce również dla: 32GB pamięci na pliki, karty microSDXC (kolejne 64GB), łączności LTE, Bluetooth 4.0 i Wi-Fi Direct, wyjścia HDMI SlimPort oraz 13-megapikselowej kamerki. Ta ostatnia będzie wykorzystywana między innymi do obsługiwania dwóch nowych funkcji, z których pierwsza przewiduje wykorzystanie obu obiektywów jednocześnie („Dual Recording”), zaś druga – do robienia zdjęć panoramicznych („VR Panorama”).

Zarządzany przez system Android 4.1 smartfon będę miał okazję zobaczyć z bliska za tydzień na targach Mobile World Congres. Dajcie znać w komentarzach, czego „ekstra” chcielibyście się dowiedzieć o tym urządzeniu.

podobne treści