newssmartfony

Oppo też chce mieć składanego smartphone’a

Po zapowiedziach Smasunga, Huawei czy Xiaomi kolejny producent dołącza do wyścigu o składane smartphone’y. Choć w tym momencie chyba nie jest to już wyścig o to, kto będzie pierwszy, a początek nowego trendu. Tym producentem jest Oppo, które opatentowało już kilka rozwiązań związanych z tematem.

Jak twierdzi holenderski serwis Tweakers, Oppo chciałoby pokazać swoją wersję składanego urządzenia podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, czyli już za trzy miesiące. Na razie niewiele wiadomo na jego temat jego specyfikacji ani konstrukcji, ale trochę światła na to drugie mogą rzucić ilustracje pochodzące z przyznanych niedawno firmie patentów na składany ekran smartphone’a.

Możliwe też, że Oppo w Barcelonie pokaże jedynie prototyp urządzenia, który nie od razu trafi do masowej produkcji. Na razie to jednak tylko przypuszczenia, a na ich potwierdzenie albo obalenie będziemy musieli poczekać.

Pewne jest za to, że Google pracuje nad wprowadzeniem wsparcia dla smartphone’ów z rozkładanymi ekranami. Czas pokaże, czy takie urządzenia będą jedynie chwilowym trendem, czy, między innymi dzięki wsparciu Google, staną się nową normą.

podobne treści