wynalazki

Oppo chwali się, że może naładować smartphone’a w 15 minut

Pomimo tego, że producenci starają się, by ich urządzenia były jak najbardziej energooszczędne, akumulator nadal zbyt często jest ich piętą achillesową. Można oczywiście zaproponować użytkownikom dodatkowy akumulator, jak swego czasu zrobił to Pentagram, można też, tak jak Oppo, opracować technologię, która pozwoli skrócić czas ładowania do 15 minut.

Podczas tegorocznej konferencji Mobile World Congress chińska firma Oppo postanowiła pochwalić się swoimi osiągnięciami w dziedzinie usprawniania ładowania. Opracowana przez firmę technologia nazywa się SuperVOOC i, jeśli wierzyć zapewnieniom Chińczyków, pozwala na pełne naładowanie akumulatora w ciągu kwadransa.

Według Oppo, tyle wystarczy by rozładowany akumulator o pojemności 2500 mAh został całkowicie naładowany. Chińska firma twierdzi, że ich technologię można stosować zarówno w przypadku starszych złącz micro-USB, jak i standardu USB Type-C. Pod warunkiem oczywiście, że wszystkie pozostałe podzespoły wykorzystywane przez SuperVOOC będą wyprodukowane w standardzie znanym obecnie tylko Oppo.

Zapowiedzi chińskiej firmy brzmią bardzo obiecująco. Niektórzy mogliby nawet stwierdzić, że, w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami, brzmią aż za dobrze – przykładowo opracowana przez Qualcomm technologia Quick Charge 3.0, która została zintegrowana z chipsetami Snapdragon 820, może naładować porównywalny akumulator do 80 procent w ciągu 35 minut. Żeby sprawdzić te obietnice będziemy jednak musieli poczekać na pojawienie się na rynku pierwszych smartphone’ów Oppo wyposażonych w technologię SuperVOOC.

Zdjęcie: Flickr/TechStage

podobne treści