internetnews

Opera wprowadza obsługę VPN

Szefostwo Netflixa może oczywiście twierdzić, że ludzie omijający blokady geograficzne przy pomocy VPN są marginesem, ale margines ten niebawem może się znacznie powiększyć – Opera poinformowała o integracji klienta VPN z przeglądarką.

Opera, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sporej grupy użytkowników, postanowiła zintegrować obsługę połączeń przez wirtualną sieć prywatną (VPN) z przeglądarką. Na razie rozwiązanie to jest dostępne w deweloperskiej wersji Opery z numerem 38, ale w przyszłości ma pojawić się w stabilnej wersji przeglądarki.

Zintegrowany z Operą VPN jest darmowy, ale oferuje funkcje dostępne w płatnych klientach. Użytkownicy otrzymają więc możliwość ukrywania adresu IP, mogą też zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z publicznych sieci WiFi. Wszystko to bez ograniczenia ilości przesłanych danych, które przesyłane są z pomocą 256-bitowego szyfrowania AES.

VPN w deweloperskiej wersji Opery 38 pozwala na wybranie jednej z trzech wirtualnych lokalizacji (USA, Kanada, Niemcy), ale w stabilnej wersji ma się ich pojawić znacznie więcej.

Zdjęcie: Flickr/andyket

podobne treści