krótka piłkanewssprzęt

Opaska Gear Fit okrzyknięta najlepszym urządzeniem mobilnym targów MWC 2014

Koreański gigant nie opuści stolicy Katalonii z pustymi rękami. Organizująca targi grupa GSMA postanowiła wynagrodzić mu dość chłodnawe przyjęcie smartfona Galaxy S5 i uznała bransoletkę Gear Fit za najlepsze urządzenie mobilne zaprezentowane w tym roku w Barcelonie.

Co ciekawe, zaledwie dwa dni temu to samo grono nagrodziło także dwóch ważnych konkurentów Samsunga, firmy HTC i LG, które zgarnęły laury w kategorii najlepszego smartfona oraz najbardziej innowacyjnego producenta roku 2013.

Gwoli przypomnienia, Gear Fit to łącząca w sobie smartwatcha i opaski fitness, sportowa bransoletka dedykowana osobom uprawiającym czynny wysiłek fizyczny. Dysponujące niewielkim, 1,84-calowym ekranem o rozdzielczości 432 na 128 pikseli urządzenie zostało wyposażone w zestaw podzespołów pozyskujących i przetwarzających informacje o bieżących wysiłkach oraz aktualnym stanie zdrowia użytkownika. Mowa m.in. pulsometrze, krokomierzu, funkcjach umożliwiających monitorowanie snu, stoperze czy podstawowych zestawach ćwiczeń. Co więcej, bransoletka może stanowić swego rodzaju uzupełnienie smartfona, informując jego posiadacza o połączeniach, e-mailach, SMS-ach czy alarmach.

Samsung chwali się, że opaska spełnia wszelkie wymogi IP67 co oznacza, że jest odporna na wszelkiego rodzaju kontakty z wodą i kurzem. Poniżej krótki przegląd możliwości opaski autorstwa redakcji Android Authority:

Źródło: Android Central

podobne treści