internetnews

Opanuj się z ilością otwartych kart!

Popatrz w górę. Czy pasek otwartych kart jest niemiłosiernie długi, np. w trakcie porannego sprawdzania newsów? Komputer zwalnia, a ty nie możesz ogarnąć nadmiaru informacji? Mamy coś dla ciebie. Controlled Multi-Tab Browsing, wtyczka do Chrome’a, która narzuci ci limit otwartych kart.

Rozszerzenie spowoduje, że po przekroczeniu pewnego limitu (który ustalasz sam), wyświetli się ostrzeżenie i nie będziesz w stanie otworzyć nowych kart. Dzięki temu unikniesz częstych problemów z przeglądarką (zwłaszcza ze stronami z Flashem), a informacje pootwierane w nowych kartach zostaną podzielone na dawki bezpieczne do wchłonięcia. [Lifehacker]

podobne treści

 • Marcin Grabowski

  Nie widzieliście mojego stanowiska w pracy. Dwa monitory full hd. Dwie przeglądarki otwarte. Na każdej więcej otwartych zakładek niż na waszym screenie. Inaczej pracować nie potrafię=)

 • Sebastian Florek

  Spojrzałem jak autor sugeruje i… 2 zakładki uff. Porcje newsów pochłaniam przy pomocy Google Readera. Przepuszczam przez to narzędzie prawie cały „web” mnie interesujący i kłopot z zakładkami znika.

 • Anna Małachowska

  Mam wystarczająco dobre łącze z dobrym komputerem, żebym nie musiała ograniczać się ilością otwartych kart. ;)

 • yuwuw

  NoScript ma tę wadę, że jeśli np. komentowanie wymaga skryptów, a mam otwarte więcej stron z tej samej witryny, to włączenie odświeży wszystkie i zazwyczaj włączy wszystkie applety flasha, chyba jednak doinstaluję FlashBlock.

  [dobrze jest też mieć specjalny email na spam]

 • kindof

  A ja w lynksie otwieram tylko jedną stronę, więc nie muszę się martwić o wydajność bo mój komputer chodzi bez zwiechy już 30 lat!
  A łącze? Łącza to mam siedem i pół!

  Sebastian Florek to ten koleś z bigbradera?