biznesgryWiadomość główna

OnLive zmienia właściciela

Plotki o kłopotach OnLive, które pojawiły się wczoraj, okazały się być w dużej części prawdą – wszystkie aktywa firmy zostały sprzedane nowemu właścicielowi.

Cała sprawa wybuchnęła wczoraj, kiedy to pojawiły się pierwsze informacje o tym, że OnLive zostanie zamknięte. Później pojawiły się plotki o tym, że spółka ogłosiła bankructwo. Gorąco zrobiło się, kiedy OnLive zwolniło prawie wszystkich swoich pracowników.

Źródłem problemów finansowych OnLive miała być podobno znikoma ilość stałych użytkowników usługi – z serwerów OnLive miało korzystać średnio tylko 1800 użytkowników jednocześnie. Jeśli jest to prawda, to wynik rzeczywiście jest wyjątkowo słaby jak na firmę, która zatrudniała ok. 200 osób.

Ostatecznie władze spółki ogłosiły, że zostanie ona zlikwidowana a wszystkie jej aktywa przejęte zostaną przez nowego inwestora:

„Możemy teraz potwierdzić, że aktywa OnLive, Inc. zostały zakupione przez nową spółkę, która ma za sobą znaczący kapitał, i która nadal będzie dostarczała usługę OnLive oraz wspierać aplikacje oraz urządzenia OnLive (…). Nowa spółka zatrudni bardzo wielu dotychczasowych pracowników OnLive, Inc. ze wszystkich departamentów i planuje zatrudniać nowych pracowników OnLive. Wszystkie produkty i usługi, łącznie z tymi które zostały zapowiedziane, będą nadal świadczone; nie planujemy żadnych przerw w dostarczaniu usług OnLive.

Przepraszamy, że nie mogliśmy udzielić komentarzy do czasu zamknięcia transakcji i nie reagowaliśmy na doniesienia związane z OnLive. Niniejsze oświadczenie mogliśmy wydać dopiero teraz, kiedy transakcja została sfinalizowana.”

Na chwilę obecną nie wiadomo jak nazywa się nowa spółka, ani kto tak naprawdę za nią stoi. Ale na pewno będzie chciał kiedyś odzyskać miliard dolarów, jaki podobno kosztować ma przejęcie OnLive i spłatą ich zobowiązań.

[Techcrunch, Engadget, Joystiq]

podobne treści