newssmartfony

OnePlus X: OnePlus rusza na podbój średniej półki cenowej

OnePlus One wdarło się przebojem na rynek szybko zyskując przydomek „zabójcy flagowców”. OnePlus 2 powtórzyło ten sukces. Czy chińskiej firmie uda się zrobić to jeszcze raz, tym razem w przypadku urządzeń ze średniej półki cenowej?

Oba dotychczasowe urządzenia OnePlus mogły pochwalić się świetnym stosunkiem jakości do ceny, dzięki czemu szybko zyskały uznanie. Teraz producent postanowił zastosować swoją wcześniejszą strategię, ale w przypadku urządzeń ze średniej półki. Powalczyć o użytkowników w tym segmencie ma bowiem OnePlus X.

OnePlus X dostępny będzie w dwóch wersjach – Onyx oraz Ceramic. Różnica pomiędzy nimi sprowadza się do tylnej części obudowy, ale wybór materiałów jest w tym wypadku dość interesujący. Tylna część wersji Onyx pokryta będzie bowiem warstwą szkła, podczas gdy tył obudowy Ceramic, jak sama nazwa wskazuje, wykonany będzie z ceramiki.

Choć już sam wygląd zewnętrzny wyróżniać będzie OnePlus X wśród konkurencyjnych ofert, specyfikacja techniczna również wygląda interesująco. Zwłaszcza, że urządzenie wycenione zostało bardzo korzystnie.

Sercem OnePlus X jest więc czterordzeniowy Snapdragon 801, który wspierany będzie przez 3 GB RAM. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji 16 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć przy pomocy kart microSD. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 5.1.1 z nakładką OxygenOS oraz wspiera dwie karty SIM. Producent wyposażył OnePlus X w 5 calowy wyświetlacz Full HD w technologii AMOLED osadzony w ramkach wykonanych z metalu.

Dobrze wyglądają też zastosowane kamery. Główna może pochwalić się rozdzielczością 13 megapikseli, przysłona f/2.2, szybkim autofocusem i matrycą wykonana w technologii ISOCELL. Z przodu urządzenia umieszczono kamerę pomocniczą pracującą w rozdzielczości w 8 MP. Trochę gorzej wypada akumulator, którego pojemność wynosi 2525 mAh.

Nie jest to jednak wielka wada, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę OnePlus X. W wersji Onyx urządzenie zostało wycenione na 249 dolarów w USA lub 269 euro w Europie. W tej cenie trudno jest znaleźć lepszą ofertę. Wersja z ceramiczną obudową jest już droższa, bo kosztować będzie 369 euro. Europejska premiera OnePlus X ma odbyć się 5 listopada.

podobne treści