news

OnePlus 7 bez notcha?

Producenci stają się coraz bardziej pomysłowi jeśli chodzi o łączenie pozornie sprzecznych oczekiwań klientów, którzy oczekują jak największego ekranu smartphone’a a jednocześnie, by na przedzie urządzenia znajdowała się kamera do selfie. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest pomysł, jaki pojawić ma się w OnePlus 7.

Po tym jak iPhone X wprowadził charakterystycznego „notcha”, pozostali producenci poszli w ubiegłym roku za przykładem Apple. Ale szybko zaczęły pojawiać się pomysły na inne umieszczenie kamery do selfie, co jednocześnie sprawi, że ekran będzie wydawał się jeszcze większy. Na przykład poprzez umieszczenie jej w okrągłym wycięciu w ekranie. OnePlus najprawdopodobniej pracuje nad jeszcze innym rozwiązaniem – kamera do selfie w przygotowywanej właśnie kolejnej odsłonie chińskiego „zabójcy flagowców” ma wysuwać się do góry z obudowy.

Przynajmniej jeśli wierzyć zdjęciom, które pojawiły się na Twitterze. Widać na nich podobno OnePlus 7 obok OnePlus 6T. OnePlus 7, które ma zadebiutować w okolicach mają lub czerwca tego roku, ma cieńsze ramki niż ubiegłoroczne urządzenie i jest pozbawiony popularnego w ubiegłym roku „notcha”. Widoczna na zdjęciu robocza obudowa sugeruje, że kamera do selfie tego urządzenia będzie wysuwała się do góry, jak na przykład w również chińskim Vivo Nex.

OnePlus 7 może być także pierwszym urządzeniem chińskiej firmy, które wspierać będzie bezprzewodowe ładowanie Qi, ponieważ firma właśnie przystąpiła do Wireless Power Consortium. Jeśli wierzyć plotkom, OnePlus 7 ma być wyposażony w układ Snapdragon 855. Na razie oczywiście nie wiadomo, ile będzie kosztował, ani kiedy dokładnie nastąpi jego premiera.

Zdjęcie: Twitter/Xiaovai77

podobne treści