newssmartfonyWiadomość główna

OnePlus 5: premiera nowej odsłony „zabójcy flagowców”

OnePlus wypromowało się jako świetna konkurencja dla topowych smartphone’ów w rozsądnej cenie. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego dzieła chińskiej firmy, które właśnie zostało zaprezentowane.

OnePlus 5, najnowsza odsłona serii OnePlus, rzeczywiście ma predyspozycje do tego, by walczyć z najsilniejszymi propozycjami takich firm jak Samsung, LG czy Apple. Zwłaszcza, że projektanci OnePlus 5 chyba dość mocno inspirowali się wyglądem najnowszego iPhone’a.

OnePlus 5 wyposażony jest w ekran o przekątnej 5,5 cala pracujący w rozdzielczości Full HD (1080 na 1920 pikseli). Sercem urządzenia jest najpotężniejszy z obecnie dostępnych układów Qualcommu, czyli Snapdragon 835, który wspierany jest przez układ graficzny Adreno 540, który ma zapewnić płynną animację w nawet najbardziej wymagających grach. W zależności od wersji, użytkownicy otrzymają 6 lub 8 GB pamięci RAM oraz 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Akumulator urządzenia ma 3300 mAh pojemności, a całość działa pod kontrolą Androida 7.1.

OnePlus położyło duży nacisk na aparaty urządzenia,c zego wyrazem było zaproszenie na premierę Emily Ratajkowski, amerykańskiej modelki o polskich korzeniach, do zaprezentowania tego elementu urządzenia. OnePlus 5 wyposażony został w podwójny główny aparat wyposażony w matryce 20 i 16 megapikseli, przesłony f/2.6 i f/1.7, szybki autofocus oraz Pro Mode. Przednia kamera wyposażona jest w matrycę 16 megapikseli. Dzięki temu OnePlus 5 ma być idealnym smartphonem do robienia zdjęć na Instagrama Emily.

Cena OnePlus 5 w wersji z 5 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci na dane została w Europie ustalona na 499 euro. Za wersję z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej trzeba będzie zapłacić 559 euro. Internetowa sprzedaż urządzenia rozpocznie się 27 czerwca.

podobne treści