news

Omega już korzysta z płynnego metalu Apple

Wspominaliśmy o wykupieniu przez Apple technologii produkcji
superelastycznego, superwytrzymałego, superlekkiego Terminatora wśród
metali. Jabłuszko zamierza ją wprowadzić na rynek elektroniki użytkowej, ale wszystko wskazuje na to, że substancja nie będzie tam nowością. Niektórzy już wykorzystują ją do produkcji. Być może macie ją nawet przy sobie, jeśli posiadacie… drogi zegarek.

Filmik pokazujący wykorzystanie supermetalu do produkcji Omegi przypomina zwiastun filmu o agencie 007:

Nowy metal wchodzi w skład przedniej części zegarka i ma za zadanie wzmocnienie konstrukcji, ale też uczynienie jej bardziej elastyczną.

Ciekawe, czy spełnią się nasze przypuszczenia, że Apple zamierza wykorzystać metal do tworzenia trwalszej i elastyczniejszej obudowy do swoich produktów. [Sam Biddle/giz, CrunchGear]

podobne treści

 • xaeross

  aha.. czyli wykorzystali taka.. mega wypasna technologie.. zeby zrobic ozdobnik?

  czyli ten cudowny metal nie nadaje sie zeby zrobic bransolete.. albo cala obudowe? ani nawet mechanizm?

 • krzysiek75a

  no panie twoj sposob myslenia powala >> jezeli omega zrobila z LM tylko element koperty to znaczy ze sie nie da sie zrobic z niego calej koperty, bransolety a juz tym bardziej mechanizmu. masakra.

 • xaeross

  .. przeciez wlasnie to napisalem.. wiec skoro LM nie nadaje sie do zrobienia nawet obudowy (tytan np. w obudowach sie fajnie sprawdza, nawet casio ma takie zegarki w ofercie)
  to o co to wielkie halo ze to takie kosmiczne cudo jest, skoro wykorzystywany jest tylko do ozdobnikow? rownie dobrze mogli zalac te cyferki platyna, zlotem czy zostawic puste

 • miki2u

  Skoro dalo sie go wtloczyc w obrecz i nie wypada to znaczy ze da sie i uformowac inne czesci. Ja jednak myslalem ze wykozystaja jego wlasciwosci jako material do wzbudzania energii kinetycznej (pamietacie filmik z odbijajaca sie pileczka?). Taki mechanizm wzbudzany ruchem nadgarstka zapewne dawalby o wiele wiecej energii niz tradycyjny.

 • krzysiek75a

  xaeross ty naprawde masz problem z mysleniem. napisalem jak absurdalny jest twoj tok rozumowania a ty traktujesz to jakbym tylko powtorzyl sam z siebie twoj pierwszy komentarz. masakra men.

 • xaeross

  krzys.. to ty czytaj ze zrozumieniem..