newssmartfonytablety

Okazuje się, że ludzie oglądają filmy na urządzeniach mobilnych głównie w domu

Kiedyś sądzono, że możliwość oglądania filmów podczas przejazdu
autobusem, czekania w kolejce, itp., sprawi, że wszyscy będziemy chodzić
po ulicy z nosem w smartfonie lub tablecie. Teraz ta technologia to nic
niezwykłego i co? I korzystamy z niej na kanapie.

Sondaż firmy Nielsen wskazuje, że ponad 74 procent Amerykanów ogląda filmy na urządzeniach mobilnych na terenie własnego mieszkania, podczas gdy tylko 31 procent w drodze do pracy. Pomimo że w salonie mają prawdopodobnie pod ręką telewizor z dobrą rozdzielczością i możliwością streamingowania filmów z Internetu, a w mieszkaniu znajduje się komputer stacjonarny lub laptop z większym ekranem. 

Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, jakość filmów dostępnych w sieciach 3G/4G pozostawia wiele do życzenia, większość ściąga się ślamazarnie. Kłopotem są też limity danych. W domu jest router wi-fi, szybsze połączenie i brak limitów. Po drugie, z kanapy łatwiej sięgnąć po smartfona lub tablet, by coś sprawdzić w sieci lub obejrzeć polecany filmik na YouTube. Nieważne, że ekran jest mniejszy. Nie trzeba się ruszać do biurka z komputerem ani nic ustawiać w telewizorze.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Jak kiedyś pisaliśmy, coraz częściej członkowie rodziny siedzą razem przez telewizorem, ale każdy ma w ręku jeszcze jedno urządzenie. Ktoś wysyła smsy, ktoś przeszukuje na smartfonie serwisy aukcyjne, ktoś trzyma laptopa i czyta wiadomości. Coraz częściej trudno nawet mówić o wspólnym oglądaniu telewizji! Nic więc dziwnego, że domowy streaming jest tak popularny. [AllThingsD]

podobne treści

 • Tomek Skibiński

  Sam oglądałem parę razy filmy na bardzo, bardzo małym telefonie jaki był Samsung Corby, potem 3Gs i na 4ce. Wszystko fajnie, ale po jakimś czasie boli głowa – podobnie jest w przypadku grania na telefonie, PSP, iPadzie, 3DS…

  iPad jest większy, więc leżąc w łóżku, w słuchawkach, można bardzo miło spędzić czas na oglądaniu filmu;)

 • Michał Szabłowski

  Tomku, co do PSP to się nie zgodzę – jest kilka gier, którym potrafiłem poświęcić kilka godzin uwagi pod rząd i nie cierpiałem z tego powodu :)

 • Tomek Skibiński

  W sumie masz rację bo wszystko też zależy, jak siedzimy, leżymy ;)

 • Michał Szabłowski

  Wygodny fotel sprawdza się najlepiej, a z gier Tekken i RPG-i :)

 • raider000101

  Tablety to niezbyt wygodne urządzenia, żeby obejrzeć film trzeba by go trzymać w rękach no chyba że mam podstawkę ale w takiej sytuacji tablet traci sens bo można zwyczajnie zrobić to samo wygodniej z użyciem laptopa.

 • asus

  Fakt bywało że oglądam youtube na telefonie w mieszkaniu np. przy śniadaniu. Odkąd mam tablet to zawsze gdy mam zobaczyć coś w gronie jedno osobowym sięgam właśnie po niego.