news

Ogromna awaria OVH

Trwa awaria w jednej z największych i najpopularniejszych firm hostingowych w Europie. Co prawda niektóre strony udało się już podnieść, ale problemy OVH trwają nadal i mają globalny zasięg.

Dziś rano problemy z dostępnością odczuli użytkownicy takich serwisów jak na przykład wirtualnemedia.pl, jakdojade.pl, pkp.pl, joemonster.org czy kwejk.pl, które hostowane są przez francuską firmę.

Przyczyną problemów miała być awaria zasilania, która dotknęła główną serwerownię firmy mieszczącą się pod Strasburgiem. Przestało działać zarówno główne zasilanie, jak i zapasowe generatory. Przy tej okazji zniknęła też strona samego OVH i przestała działać pomoc techniczna firmy. Później pojawiły się też problemy ze światłowodową siecią szkieletową łączącą centrum danych w Roubaix z punktami wymiany ruchu w Paryżu, Frankfurcie, Amsterdamie, Londynie i Brukseli.

Prezes OVH, Octave Klaba, podał na Twitterze, że awaria jest już pod kontrolą i niedługo powinny powrócić wszystkie strony, które hostowane są przez firmę.

podobne treści