krótka piłkanewssmartfony

Oficjalny debiut smartfona Samsung Galaxy S5 Mini

Samsung nie zwalnia tempa. Koreańska firma nareszcie położyła kres spekulacjom i zgodnie z przedłużającymi się zapowiedziami mediów w końcu zaprezentowała dziś światu nowy, „miniaturowy” wariant swego flagowego smartfona – Samsunga Galaxy S5.

Dokładnie tak jak wynikało to ze znakomitej większości „przecieków”, smartfon Galaxy S5 Mini dysponuje zestawem identycznych czytników i sensorów obecnych w wyposażeniu jego pełnowymiarowego wariantu. W specyfikacji słuchawki znajdziemy więc m.in. pulsometr, skaner odcisków palców oraz deklarowane, pełne wsparcie dla różnego rodzaju gadżetów typu fitness Samsunga. Niestety, jak można było się tego spodziewać wziąwszy pod uwagę historię urządzeń o podobnej charakterystyce, pozostała część wyposażenia Mini wyraźnie odbiega od podzespołów obecnych we wnętrzu normalnego S5.

Na szczęście dla jego potencjalnych nabywców, nie oznacza to jednak, że wyposażenie smartfona będzie stanowić jego rzeczywistą wadę. Wydaje się, że wręcz przeciwnie – pod maską Mini umieszczono m.in. 4,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED, czterordzeniowy procesor 1,4 GHz, 1,5 gigabajta RAM-u, dwie kamery (8 i 2,1 MPx), 16 GB standardowej pamięci wewnętrznej oraz niezgorszą, 2100 mAh baterię wspieraną przez kilka trybów oszczędzenia energii. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i ukaże się na rynku w czterech wariantach kolorystycznych – czarnym, białym, niebieskim i złotym.

Urządzenie trafi do sprzedaży „na początku lipca” i początkowo będzie dostępne do nabycia wyłącznie na terytorium Rosji. Na razie nie podano ani jego oficjalnej, rynkowej ceny ani też choćby przybliżonej daty jego globalnej premiery. Czekamy więc na dalsze info w tej sprawie.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści