newssmartfony

Oficjalny debiut hybrydy Samsung Galaxy Note 3!

Cóż, można chyba powiedzieć, że tradycji ponownie stało się zadość. Samsung nie porzucił swych sprawdzonych zwyczajów i raz jeszcze uczynił arenę berlińskich targów IFA miejscem hucznej prezentacji najnowszego tabletofonu ze swojej stajni – Samsunga Galaxy Note 3.

Zupełnie tak, jak w wypadku nowiutkich urządzeń Sony – sprawdziła się znakomita większość najświeższych doniesień na temat nowej hybrydy Samsunga. Urządzenie wyposażono w duży, 5,7-calowy ekran Super AMOLED zamknięty w cienkiej obudowie o wymiarach 151.2 x 79.2 x 8.3 mm (warto dodać, że – zapewne w związku z narzekaniami na jakość obcowania z dość marnym plastikiem – jej tylny panel pokryto skajem).

Poza tym – w specyfikacji tabletofonu znalazło się miejsce dla taktowanego zegarem 2,3 GHz, czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 800 (lub, zależnie od wybranej wersji, ośmiordzeniowego Exynosa Octa), wsparcia dla technologii LTE 4, 3 GB-ów RAM-u, 13-megapikselowej kamerry oraz 3200 maH baterii i nowiutkiego Androida 4.3 z możliwością pełnej integracji z inteligentnym zegarkiem Galaxy Gear.

Jak to już zwykle w tego rodzaju sytuacji bywa – nowości nie zabrakło także po stronie software’owej. Świeżutki Galaxy Note 3 został wyposażony w garść naprawdę interesujących funkcji funkcji. Najciekawsze z nich to:

umożliwiająca skorzystanie z 5 różnych skrótów do poszczególnych akcji lub aplikacji, funkcja Air Command

  • Pozwalająca na łatwe (m.in. odręczne) spisywanie notatek, numerów telefonów czy wiadomości, funkcja Action Memo
  • Mająca zastąpić aplikację Evernote, funkcja Scrapbooker
  • Umożliwiające wykorzystywanie rysika S Pen w wyszukiwarkach internetowych, funkcja S Finder
  • oraz ułatwiająca otwieranie nowych aplikacji z pomocą gestów rysika, funkcja Pen Window.

Urządzenie trafi na rynek już 25 września tego roku i pojawi się na półkach w wersjach z 32 i 64 gigabajtami standardowej pamięci wewnętrznej. Oficjalna cena smartfona pozostaje na razie nieznana.

Źródło: Engadget.com

podobne treści