news

Oficjalna sprzedaż figurki Steve’a Jobsa zostaje wstrzymana

Pamiętacie In Icons, firmę odpowiedzialną za stworzenie nieprawdopodobnie realistycznej (jak na gadżet z plastiku) figurki przedstawiającej Steve’a Jobsa? Wygląda na to, że Apple odniosło sukces i groźby jego prawników przekonały do wstrzymania produkcji zabawki.

Apple ogłosiło na początku bieżącego roku, że zrobi co w jego mocy, by zatrzymać produkcję oraz sprzedaż figurki wzorowanej na wyglądzie nieżyjącego współzałożyciela firmy z Cupertino. Nie wiemy, w jaki dokładnie sposób udało się przekonać Chińczyków do tego, wiemy jednak, że oficjalnym powodem zaprzestania produkcji jest troska o uczucia rodziny Jobsów.

Tandy Cheung, biznesmen z Hong Kongu będący odpowiedzialny za rozkręcenie produkcji miniutarowego Steve’a Jobsa powiedział, że zdaje sobie sprawę, że sprzedaż zabawki nie spowodowałaby złamania prawa, lecz zasmuciłaby najbliższe osoby twórcy takich gadżetów jak iPod czy iMac.

Jedno jest pewne, ceny tych zabawek poszybują teraz mocno w górę. Już teraz można kupić na eBay’u plastikowego Steve;a Jobsa za 2500 dolarów. Chyba jednak wolałbym MacBooka.[PC World]

podobne treści

  • a

    pare tysiecy $$ lapuweczki dla urzedasa chinskiego i chinskie gestapo wpada do kolesia z propozycja nie do odrzucenia i………. po sprawie