grynewssprzęt

Oficjalna specyfikacja Project Scorpio

Inżynierowie z Digital Foundry otrzymali od Microsoftu możliwość przetestowania jeszcze przed premierą nowej odsłony Xboxa znaną jako Project Scorpio. Dzięki temu znamy już oficjalną specyfikację maszyny.

Microsoft w swoich wcześniejszych zapowiedział wielokrotnie podkreślał, że Project Scorpio będzie bardzo wydajnym urządzeniem. Czy tak będzie w rzeczywistości?

Wygląda na to, że tak. Przynajmniej jeśli jej specyfikację techniczną porówna się do PlayStation 4 Pro. Sercem urządzenia jest bowiem układ AMD Jaguar z ośmioma zmodyfikowanymi rdzeniami 2,3 GHz, wyposażony w 4 MB pamięci L2. Za grafikę odpowiedzialne będzie 40 jednostek DCN taktowanych do 1172 MHz. W konsoli znajdują się też 12 GB (gry będą mogły korzystać z maksymalnie ośmiu) pamięci RAM GDDR5 o przepustowości 326 GB/s oraz dysk 2,5 cala o pojemności 1 TB. Konsola wyposażona jest w napęd Blu-ray. Wszystko to pozwolić ma na uruchamianie gier w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę.

W stosunku do konkurencji z logiem Sony, przynajmniej na papierze, wygląda to więc lepiej. Jeśli jednak chodzi o konsolę, o jej sukcesie przesądzi nie tylko sama specyfikacja, ale też gry, które będą na nią dostępne. A w tym przypadku, przynajmniej jeśli chodzi o tytuły przygotowywane wyłącznie na Scorpio, jest na razie mało. Ale do czasu oficjalnej premiery sprzętu może się to jeszcze zmienić. W końcu na półkach sklepowych Project Scorpio ma pojawić się dopiero pod koniec roku.

podobne treści